Powszechny stan, w którym niezłośliwe grudki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać rozmiar w trakcie cyklu, czyli miesiączka

Powszechny stan, w którym niezłośliwe grudki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać rozmiar w trakcie cyklu, czyli miesiączka

Jajo przesuwa się w kierunku macicy. jajo niezapłodnione żyje do 24 godzin.

Większość kobiet jest płodnych przez około 6 dni – 5 przed owulacją i dniem miesiąca owulacji. Zwykłe przygotowanie w gospodarstwie domowym wykorzystuje różne metody określania czasów płodności.

Możesz wykorzystać rodzinę, która jest naturalna do regulowania na kilka sposobów:

Metoda rytmiczna. Jednym z najwcześniejszych sposobów normalnego przygotowania rodziny jest po prostu kalendarz. Normalność kobiety trwa od 28 do 32 razy. Owulacja występuje zwykle około 14 dnia. Jesteś najbardziej płodna, więc unikasz braku ochrony w dniach od 8 do 19, od tego czasu.

Owulacja szyjki macicy lub technika śluzowa. Tutaj monitorujesz swoje marki. Kiedy owulujesz, Twoja jest oczywista, elastyczna i wilgotna, jak naturalne białko jaj. Zapisujesz, jaki jest twój śluz, aby wiedzieć, kiedy masz owulację.

Technika podstawowej temperatury ciała (BBT). Twoje ciepło może wzrosnąć od 0,5 do 1 poziomu za każdym razem, gdy owulujesz i pozostać tam do następnego czasu trwania. Dzięki tej specyficznej technice, każdego ranka bierzesz ciepło, zanim wstaniesz ze snu, tuż przed tym, jak masz cokolwiek do spożycia lub przyjęcia. ponieważ pokazuje wykres temperatury.

Technika objawowo-termiczna. W przypadku tego specyfiku łączysz kilka metod, zwykle BBT i śluz szyjkowy. Korzystanie z jednej lub więcej technik może dać ci lepsze pojęcie o tym, co dzieje się w twoim ciele

Normalne przygotowanie rodziny nie jest tak skuteczne jak inne. Według CDC cena awarii wynosi 24%. Oznacza to, że około 1 na 4 kobiety stosujące normalne przygotowanie członków rodziny powinno.

Musisz być ostrożny, pracowity i mieć dużo samokontroli, aby praktykować planowanie rodziny, które jest naturalne. Aby odnieść sukces, musisz całkowicie przestrzegać instrukcji.

Oczywiste jest, że jest to ściśle związane z dobrostanem psychicznym kobiet. i częściej dotykają kobiety w wieku rozrodczym niż mężczyzn lub kobiety po menopauzie. Estrogen zwykle wiąże się z zaburzeniami nastroju, które występują tylko u kobiet – zaburzeniem napięcia przedmiesiączkowego, które jest plusem dysforycznym.

To, jak estrogen wpływa na samopoczucie, jest znacznie mniej proste. Czy to estrogen to za dużo? Niewystarczający? Tak się składa, że ​​psychologiczne skutki estrogenu są prawie tak mistyczne jak same emocje.

Począwszy od okresu dojrzewania, jajniki kobiety zaczynają uwalniać estrogen w koordynacji z każdym miesięcznym cyklem miesiączkowym. W połowie cyklu ilości nagle rosną, wyzwalając produkcję jajka (). Potem spadają równie szybko. W pozostałej części poziom estrogenu rośnie i spada stopniowo co miesiąc.

Normalne ilości estrogenu często się różnią.co to jest reprostal Duże rozróżnienia są typowe dla kobiety o różnym czasie lub między dwiema kobietami w dniu, w którym jest to samo co rundy. Rzeczywisty poziom, który jest mierzony, nie przewiduje zaburzeń psychicznych.

Nie znaczy to, że estrogen nie jest głównym graczem regulującym nastroje. Estrogen działa na całym ciele fizycznym, w tym w częściach tego kontrolującego uczucia.

Niektóre efekty estrogenu obejmują:

 • Zwiększenie serotoniny i prawdziwej liczby receptorów serotoniny w.
 • Zmiana sposobu wytwarzania i działania endorfin, “poprawiających samopoczucie” chemikaliów w.
 • Ochrona nerwów przed uszkodzeniem i prawdopodobnie stymulującym wzrostem nerwów.

Co te skutki oznaczają u kobiety, czego nie można przewidzieć indywidualnie. Działania estrogenu są zbyt złożone, aby naukowcy mogli je w pełni zrozumieć. Na przykład, pomimo ewidentnie pozytywnych skutków estrogenu, u wielu kobiet emocje ulegają poprawie, gdy poziom estrogenu jest bardzo niski.

Niektórzy eksperci naprawdę uważają, że niektóre kobiety mogą być bardziej podatne na cykl, którym są normalne zmiany menstruacyjne estrogenu. Zalecają, aby to kolejka górska hormonów, które w latach reprodukcyjnych powodują zaburzenia nastroju.

Aż 90% kobiet napotyka nieprzyjemne objawy przed ich upływem. Jeśli objawy są wystarczająco poważne, aby wpływać na dobre samopoczucie, określa się je jako (PMS). Ogólnie rzecz biorąc, PMS występuje, gdy:

 • rzeczywiste i objawy, które są emocjonalne niezawodnie na kilka dni przed wieloma kolejnymi miesiączkami (czas trwania).
 • Objawy ustępują po zakończeniu okresu i nie występują w innych przypadkach.
 • Objawy powodują poważne problemy osobiste, takie jak w pracy, na studiach lub w innym miejscu).
 • Żadne leki, lekarstwa, alkohol ani inne schorzenia nie mogą być winne.

, zapalenie dłoni lub stóp oraz tkliwość to typowe objawy fizyczne. Doświadczanie skrajnie psychologicznych, przeżywanie, złość i drażliwość lub posiadanie i wycofanie, które ma charakter społeczny. Aż od 20% do 40% kobiet może mieć PMS w pewnym prawdziwym momencie życia.

„”

jest miednicą i niższą, którą napotykają niektóre kobiety. zwykle występuje w połowie drogi między; stąd wyrażenie mittelschmerz, co pochodzi od niemieckich słów „środek” i „ból”.

Ból związany z owulacją może wahać się od ukłucia, które jest łagodnym, poważnym dyskomfortem i często utrzymuje się od minut do godzin. Ogólnie rzecz biorąc, jest on odczuwalny na jednej części miednicy i może się różnić w zależności od tego, który jajnik uwalnia komórkę jajową w danym miesiącu cyklu. W niektórych przypadkach może wystąpić niewielkie krwawienie z pochwy lub wydzielina. Niektóre kobiety napotykają, szczególnie jeśli dyskomfort jest poważny.

Wiele kobiet nigdy nie doświadcza bolesnej owulacji. Niektóre kobiety odczuwają jednak dyskomfort w połowie cyklu i mogą określić na podstawie bólu, że owulują w miesiącu.

Bycie jajkiem rozwija się w jajniku, otoczonym płynem pęcherzykowym. Podczas owulacji komórka jajowa i płyn, również częściowo, są uwalniane przez jajnik. Chociaż dokładna przyczyna powstania mittelschmerz nie jest znana, uważa się, że płyn lub może podrażniać wyściółkę związaną z jamą żołądka, powodując dyskomfort. Ból ustępuje wkrótce po uwolnieniu komórki jajowej lub po wchłonięciu płynu lub krwiobiegu przez ciało fizyczne.

Owulacja zwykle występuje na około dwa tygodnie przed twoim cyklem, czyli następnym razem, gdy czas związany z dyskomfortem sprawia, że ​​mittelschmerz jest bardzo łatwy do rozpoznania. Aby pomóc ustalić, czy Twój dyskomfort wiąże się z owulacją, lekarz może poprosić Cię o zapisanie cykli, które są miesiączkowe, odnotowując wszelkie epizody dyskomfortu, a także lokalizację dyskomfortu (uczucie bólu podczas owulacji występuje zwykle w jednej części zmniejszony żołądek). Twój lekarz może dodatkowo wykonać badanie żołądka i badanie miednicy, aby wykluczyć inne możliwe, takie jak torbiel na jajniku. Jakiekolwiek nieprawidłowości w badaniu, może zlecić badania krwi lub prześwietlenia, aby ustalić przyczynę bólu, jeśli ból jest silny lub lekarz zauważy.https://yourpillstore.com/

„”

31 października 2008 – Czy kobiety mogą dać znać mężczyznom, że są płodne, poprzez stłumione zmiany w ich głosie?

Badanie, które jest nowe jako wykonalny link do strony internetowej między rodzajami modyfikacji głosu kobiety, gdy osiąga ona swój płodny okres trzydziestu dni.

Niniejsze badanie było współautorem Gregory’ego Bryanta i Martie Haselton podczas University of Ca, l. a ..

Spotkali 69 kobiet w średnim wieku chronologicznym 20, z których każda miała regularne okresy i nie używała hormonów.

Naukowcy zebrali następnie dwa zestawy przykładów głosu od poszczególnych osób.

Jedno nagranie głosowe zostało zrobione za każdym razem, gdy kobiety były w szczytowym okresie płodności. Kolejna została wykonana, gdy byli pod koniec, który jest niski.

Większość kobiet miała powiedzieć frazę „Cześć, jestem uczennicą w UCLA”. Z pewnością dodatkowo powiedziano im, aby wymawiali sekwencję dźwięków samogłosek, na przykład „eh” w „zakład”.

Tak się składa, że ​​kiedy panie miały wiele płodności, wysokość ich dźwięków nieco podniosła się w porównaniu z nagraniem nagranym w okresie płodnym.

Ale działo się to tylko wtedy, gdy wypowiadali wyrok, a nie wtedy, gdy ktoś wymawiał samogłoski.

Ta różnica w skoku była najlepsza podczas wielu okresów płodności kobiet 2 razy wcześniej. To „okno” występuje wtedy, gdy kobiety mają rzeczywiście najwyższe prawdopodobieństwo poczęcia dziecka.

Autorzy badań zamieszczają artykuły w publikowanych artykułach ze względu na odkrycia, które ich praca wzbogaca zbiór badań pokazujących, że kobiety mogą praktykować przytłumione, nieświadome zachowania przez cały okres ich płodności.

Autorzy przytaczają wcześniejsze badania, że ​​kobiety ubierają się bardziej atrakcyjnie, gdy są, a egzotyczne tancerki dają najwięcej wskazówek, gdy są dużo płodne.

Naukowcy uważają, że możliwe jest, aby w ekstremalnych okresach wirowały hormony, które są tak płodne, jak hałasuje głos.

Badanie ukazało się w wydaniu czasopisma z 2008 roku Biology Letters grudzień.

Informacje dotyczące zdrowia WebMD sprawdzone przez 31, 2008

ŹRÓDŁA październik:

Bryant, G. i Haselton, M., Listy biologiczne, Grudzień 2008.

Wprowadzenie informacji, UCLA.

© 2008 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Próbujesz mieć dziecko, ale macierzyństwo po prostu się nie zdarza? Możesz się zastanawiać, czy musisz sprawdzić, czy Ty lub Twój partner macie problem zdrowotny. Poświęć kilka minut na odkrycie, co oznacza bezpłodność i co może ją powodować. Następnie porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, jakie dokładnie będą Twoje kolejne kroki.

Lekarze nazywają to bezpłodnością, gdy nie spodziewasz się po regularnym seksie bez stosowania antykoncepcji roku. Jeśli jesteś kobietą powyżej 35 roku życia, oznacza to, że nie zajdziesz w ciążę po kilku miesiącach.

Bezpłodność nie zawsze oznacza, że ​​jesteś „bezpłodny” – nie możesz mieć nigdy syna lub córki. 1/2 par, które szukają pomocy, może ostatecznie mieć dziecko samodzielnie lub z pomocą medyczną.

Mężczyźni i kobiety mogą mieć problemy z płodnością. Oboje partnerzy mają problemy z płodnością, au około 15% par nie znaleziono przyczyny po wykonaniu wszystkich testów u około 20% niepłodnych par. To naprawdę nazywa się niepłodnością, która jest niewyjaśniona.

Najczęstszym powodem niepłodności jest problem, w tym np. Bycie facetem

 • minimalna, co oznacza, że ​​w nasieniu jest naprawdę za mało lub nie ma go wcale
 • Twoje nasienie też nie powinno, co nazywa się niską ruchliwością plemników.
 • Niezwykle wytworzyłeś nasienie.
 • Twoje przewody nasienne są zatkane.

Innym częstym problemem jest krótkotrwały spadek ilości wytwarzanego nasienia. Może to mieć miejsce, jeśli twoje jądra bolą. Na przykład może się zdarzyć, że twoje konkretne jądra były zbyt gorące przez zbyt długi czas lub być może miałeś kontakt z chemikaliami lub przyjmowałeś leki, które wpływają na prawdziwą metodę wytwarzania nasienia.

Jeśli pijesz dym lub alkohol, płodność plemników może spaść.

Ponadto mężczyźni od 40 roku życia faktycznie mają obniżoną płodność.

Głównym powodem bezpłodności jest to, że nie uwalniasz komórki jajowej z jajnika, którego nie owulujesz, co oznacza. Główną przyczyną jest stan zwany zespołem policystycznych jajników.

Powszechną przyczyną są problemy z jajowodami, które przenoszą jaja przez jajnik do macicy. Często rury są zatkane przez tworzenie się tkanki bliznowatej po infekcji lub stanie zwanym.

może prowadzić do problemów z płodnością u kobiet, istotną rolę może również odgrywać nadwaga lub niedowaga.

Jeśli jajo przedostaje się przez jajowody, wiele rzeczy może powstrzymać je przed zagnieżdżeniem się w macicy. I śluz szyjki macicy uszkadza nasienie lub spowalnia ich postęp.

U kobiet płodność spada wraz z wiekiem, a tym bardziej po 35 roku życia. Zachodzenie w ciążę po 45 roku życia jest rzadkie.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do 30 marca 2019 r

ŹRÓDŁA: 

Globalna Rada ds. Informacji i Upowszechniania Niepłodności.  

Podręcznik Merck 2005.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli masz i myślisz, prawdopodobnie masz kilka ważnych pytań. Czy jest to dla mnie bezpieczne? Czy to utrudni mi osobiste poczęcie? Radzę sobie z moimi oczekiwaniami, jeśli to zrobię, w jaki sposób? Czy moje leki przeciwdrgawkowe mogą zaszkodzić dziecku?

Na szczęście większość kobiet z padaczką rodzi normalne, zdrowsze dzieci. Zainwestuj środki ostrożności, Twoja szansa na urodzenie dziecka, które jest zdrowe, przekracza 90%. Istnieje zwiększone niebezpieczeństwo. Jednak ścisła współpraca z lekarzem może pomóc zminimalizować te zagrożenia.

Powinieneś porozmawiać ze swoim neurologiem i swoim, zanim spróbujesz począć. Wielu lekarzy zaleca, aby kobiety z padaczką były pod opieką położnika, który jest obciążony dużym ryzykiem. Obaj będą chcieli cię uważnie obserwować przez cały czas.

Możliwe, że posiadanie epilepsji może utrudnić spełnienie oczekiwań. Kobiety z padaczką mają w rzeczywistości mniej dzieci niż kobiety w podstawowym zakresie. Ich cena płodności jest od 25% do 33% niższa od średniej. Dlaczego to? Sprawdź możliwe powody

 • Kobiety z padaczką mają w rzeczywistości wyższe ceny niektórych schorzeń, które mogą powodować bezpłodność. Jednym z nich jest zespół policystycznych (PCOS), czyli jajnik.
 • Kobiety z padaczką są bardziej skłonne do nieregularnych cykli miesiączkowych, co może utrudniać oczekiwanie.
 • Kobiety z padaczką prawie na pewno będą miały cykle menstruacyjne, które nie tworzą komórki jajowej. Nazywa się je rundami bezowulacyjnymi.
 • Niektóre leki przeciwdrgawkowe mogą wpływać na ilość hormonów w jajnikach, co może wpływać na funkcje rozrodcze.
 • Kobiety z padaczką są bardziej skłonne do zaburzeń hormonów związanych z macierzyństwem.

Badanie z 2018 roku wykazało, że ogólnie kobiety z padaczką, które nie miały wcześniejszej reputacji bezpłodności, są tak samo podatne na zajście w ciążę, jak kobiety bez padaczki.

Jeśli twoje napady nie są pod kontrolą, może to również wpłynąć na twoją płodność. Eksperci twierdzą, że kiedy kobieta ma napady, które trwają cały czas, jej ciało przygotowuje się do owulacji, mogą zakłócać sygnały, które powodują ten proces.

Po zajściu w ciążę znacznie ważniejsze będzie kontrolowanie napadów. Napady drgawek podczas macierzyństwa mogą wpłynąć na dobre samopoczucie dziecka. Możesz upaść lub dziecko może zostać pozbawione powietrza podczas napadu, co może zranić dziecko, zwiększając jednocześnie ryzyko urodzenia martwego dziecka.

jest objawem, który wiele kobiet napotyka w okresie menstruacji. Elementem, który jest kluczem odstawionym od ich form może być synchronizacja znaków. PMS przypisano ponad 150 różnych objawów, ale cechą charakterystyczną problemów związanych z PMS jest występowanie w ciągu dwóch tygodni przed rozpoczęciem miesiączki (mniej więcej w czasie). Zaburzenie napięcia przedmiesiączkowego, które jest dysforyczne PMDD) to cięższy podtyp PMS, który obejmuje więcej rodzajów objawów psychologicznych (takich jak smutek, wahania nastroju, drażliwość i utrata fascynacji rzeczami). Kobiety zmagające się z rozpaczą związaną z PMS i PMDD zgłaszają ulgę, która jest dramatyczna dla ich objawów, gdy trwają ich miesiączki.

Z drugiej strony – nazywane klinicznie – utrzymuje się co najmniej kilka tygodni lub dłużej i wiąże się z emocjami beznadziejności i bezradności. Duża depresja może wiązać się z niezdolnością do wykonywania codziennych zadań i interakcji społecznych, a także z utratą fascynacji zadaniami, które wcześniej sprawiały przyjemność.

Pomimo regularnego występowania rozpaczy wśród kobiet, wiele chorych czuje się zbyt odseparowanych i zawstydzonych, aby rozmawiać o swoich objawach z lekarzem. Niezwykle ważne jest, aby podzielić się swoimi objawami z lekarzem, szczególnie jeśli odczuwasz utratę apetytu, skrajną nerwowość, brak zainteresowania lub niemożność wykonywania codziennych czynności. Środki zaradcze są dostępne dla wszystkich form rozpaczy i dla PMS. i PMDD

Referencje medyczne WebMD sprawdzone przez 21, 2019

ŹRÓDŁO: październik 

Forrester- Knauss C. BMC Public Wellness, Październik 2011.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

W Stanach Zjednoczonych średni wiek dla „naturalnego” to 51 lat. Jednak z powodu genetyki, choroby lub, niektóre kobiety przechodzą przed chronologicznie 40 rokiem życia. Menopauza, która występuje przed tym wiekiem, indukowana lub naturalna nazywana jest „przedwczesną” menopauzą.

Oprócz pracy z innymi objawami, które towarzyszą menopauzie, wiele kobiet przechodzi menopauzę, która jest przedwczesna, aby poradzić sobie z bardziej realnymi i psychologicznymi problemami. Kobieta, która tego chce, może mieć kłopoty na przykład, ponieważ menopauza sygnalizuje koniec płodności kobiety.

wczesnej menopauzy są często takie same, jak te wykonywane przez kobiety przechodzące menopauzę, która jest naturalna, może obejmować:

 • Nieregularne lub nieodebrane czasy trwania
 • czasy trwania grubsze lub lżejsze niż typowe
 • (nagłe uczucie ciepła, które rozprzestrzenia się po całej górnej części ciała

Te objawy wskazują, że jajniki produkują mniej.

Niektóre kobiety mogą doświadczać wraz z powyższymi objawami

 • (może również stać się cieńszy i mniej wszechstronny)
 • drażliwość i pogorszenie ()
 • zmiany psychiczne (drażliwość, wahania nastroju, umiarkowane)
 • , , lub usta

Oprócz objawów wymienionych powyżej, czy przechodzisz przedwczesną menopauzę, jeśli masz mniej niż 40 lat i doświadczasz któregokolwiek z poniższych schorzeń, powinieneś skontaktować się z lekarzem w celu ustalenia:

 • Przeszedłeś lub
 • Ty lub członek rodziny masz polubienie, lub
 • Próbowałeś być bezskutecznie dłużej niż przez rok
 • Twoja mama lub kuzyn wykwalifikowana menopauza, która jest przedwczesną diagnozą wczesnej menopauzy, twój lekarz najprawdopodobniej wykona i wylosuje, aby wykluczyć inne schorzenia, takie jak macierzyństwo i infekcja. On lub ona może dodatkowo zakupić test, aby określić Twoje kwoty. Niższy poziom estradiolu może wskazywać, że Twoje jajniki dopiero zaczynają zawodzić. Ilekroć poziom estradiolu jest poniżej 30, może to oznaczać, że będziesz w okresie menopauzy.

  Ale najważniejszym testem, który jest ważny dla identyfikacji wczesnej menopauzy, jest test, który zwiększa poziom hormonu folikulotropowego (FSH). FSH powoduje, że jajniki wytwarzają estrogen. Jeśli twoje jajniki spowalniają produkcję estrogenu, poziom FSH wzrasta. Jeśli ilość FSH przekracza 40 mIU / ml, zwykle oznacza to, że będziesz w okresie menopauzy.

  W ciąży chodzi o wyczucie czasu. Zamierzasz sprawdzić, czy warunki są odpowiednie, aby plemniki i jajeczko mogły spełniać. Twój cykl, który jest miesiączkowy, może ci podpowiedzieć, czy twoje ciało jest gotowe do rozpoczęcia tego procesu.

  Jest to pierwszy krok do nauczenia się dni, w których jest wielu płodnych. Większość kobiet ma 28-dniowy cykl menstruacyjny. Oznacza to, że każdy miesiąc może zajść w ciążę około 6 razy. Obejmuje to czas, w którym jeden z jajników uwalnia komórkę jajową, zwany owulacją, i 5 razy przed. Uprawianie seksu na tym ekranie jest kluczowe. Nie możesz zajść w ciążę bez owulacji i monitorować miesięczne miesiączki, aby poznać płodność swojego organizmu.

  Aby to rozgryźć, musisz sporządzić wykres swojego cyklu miesiączkowego i czasu jego trwania. Dzień 1 jest pierwszym dniem obowiązywania. Ponieważ czas trwania miesiączki może się nieco różnić od każdego miesiąca, najlepiej śledzić kilka miesięcy.

  Gdy uzyskasz średnią, odejmij 18 razy czas trwania najkrótszego okresu. To jest dzień, który prawdopodobnie będzie płodny. Następnie odejmij 11 razy najdłuższy czas trwania cyklu. To ostatni dzień, który prawdopodobnie będzie płodny. Uprawianie seksu między tymi dwoma okresami zapewni ci najlepszy zastrzyk w zajściu w ciążę.

  To także dobry pomysł, aby zwrócić uwagę na oznaki, że Twoje ciało jest gotowe do owulacji. Sprawdzanie ciała, które ma temperaturę podstawową, jest z pewnością jedną z opcji, aby to powtórzyć.

  BBT jest twoją gorączką, która zaczyna się wczesnym rankiem. Po prostu nieznacznie się podnosi – czasami o mniej niż stopień – i utrzymuje się wyżej, aż do rozpoczęcia okresu po owulacji. Możesz dostrzec subtelne zmiany, które oznaczają, że jeden z jajników uwolnił komórkę jajową, jeśli codziennie rejestrujesz temperaturę.

  Aby wziąć BBT, musisz:

  używaj ciała, które jest podstawowe. Jest bardziej wrażliwy i bolesny niż standardowy i pokaże zmiany ciepła do niewielkiej części poziomu. Można je kupić w wielu aptekach za mniej niż 20 USD.

  Niektórzy ludzie mają problemy, nigdy, przenigdy, aż nawet oni będą musieli mieć. To dlatego, że często problemy w rzeczywistości nie mają objawów. Dlatego dobrze jest wiedzieć, czy cokolwiek Ty lub Twój partner robicie, może zmniejszyć Twoje szanse na to, czy aktywnie starasz się mieć dzieci, czy dopiero planujesz je w przyszłości.

  Możesz, chociaż nie możesz kontrolować wszystkiego, co może wpłynąć na twoją płodność, jest kilka rzeczy.

  Mężczyźni i kobiety są podobnie narażeni na problemy z płodnością. Obaj partnerzy mają problemy lub lekarze nie mogą znaleźć przyczyny w około jednej trzeciej przypadków.

  Niektóre z aspektów wpływających na zdolność pary to:

  Wiek. Kobiety mogą być tworzone z określoną liczbą. Ta ilość spada dla nich po osiągnięciu połowy trzydziestki, gdy się starzeją, co utrudnia. W wieku 40 lat ich szanse na spadek ciąży sięgają 90% do 67%. W wieku 45 lat jest to po prostu 15%. Mężczyzna jest mniej płodny po 40 roku życia.

  Czy możesz obniżyć swoje niebezpieczeństwo? W pewnym sensie. Jeśli chcesz mieć dzieci, nie zwlekaj. Im młodszy jesteś, tym lepiej.

  . Rzadziej zajdziesz w ciążę, jeśli będziesz palić lub. Tytoń i może zwiększyć ryzyko kobiet i zmniejszyć liczbę mężczyzn. Palacze papierosów dodatkowo przeszli menopauzę około kilka lat wcześniej niż osoby niepalące. Może (ED).

  Czy możesz obniżyć swoje niebezpieczeństwo? Tak. Nie pal ani nie używaj żadnych wyrobów tytoniowych.

  Konsumpcja. Lekarze twierdzą, że obecnie nie ma takiej ilości, jaką można bezpiecznie pić w trakcie. To może prowadzić do . Może to dodatkowo obniżyć szanse na poczęcie dziecka, a intensywne spożywanie może zmniejszyć płodność plemników u mężczyzn.

  Czy możesz obniżyć swoje niebezpieczeństwo? Tak. Mężczyźni i kobiety powinni unikać alkoholu, gdy próbują zajść w ciążę.

  . Panie, które są, mogą mieć i pominąć. Ale kobiety, które mają naprawdę niedowagę, również mogą mieć problemy – ich systemy rozrodcze całkowicie się wyłączają. Faceci mogą mieć plemniki o niższej jakości ED.

  © 2014 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Poprz
  • Kolejny

  Pierś to mięsień pokrywający tkankę mięśniową klatki piersiowej (piersiowej). Piersi kobiet są zbudowane z określonych mięśni, które wytwarzają mleko (mięsień gruczołowy), a także tłuszcz. O wielkości piersi decyduje ilość tłuszczu.

  Część piersi wytwarzająca mleko jest podzielona na 15 do 20 części zwanych płatami. W obrębie każdego płata znajdują się mniejsze struktury, zwane zrazikami, w których wytwarzane jest mleko. Mleko przepływa przez sieć małych rur zwanych kanałami. Kanały łączą się i łączą w większe kanały, które ostatecznie wychodzą ze skóry w brodawki. Ciemny obszar otaczający sutek nazywany jest otoczką.

  Mięśnie łączne i więzadła pomagają piersi i nadają jej kształt. Nerwy zapewniają czucie piersi. Pierś zawiera również naczynia krwionośne, naczynia limfatyczne i węzły chłonne.

  • : Złośliwe (rakowe) komórki mnożą się niezbyt często w piersi, zasadniczo rozprzestrzeniając się do pozostałej części ciała, jeśli nie są leczone. Rak piersi występuje prawie wyłącznie u kobiet, chociaż może on dotyczyć mężczyzn. Oznaki raka piersi obejmują obrzęk, krwawe wydzielanie sutków lub modyfikacje naskórka.
  • (DCIS): rak piersi w komórkach przewodów, który nie zajmował dużo głębiej ani nie rozprzestrzenił się po organizmie. Kobiety zidentyfikowane jako chore na DCIS mają wysokie prawdopodobieństwo wyleczenia.
  • (LCIS): Chociaż nazywany jest rakiem LCIS, który występuje w komórkach zrazików produkujących mleko, nie atakuje ani nie rozprzestrzenia się i nie jest to rak, co jest prawdą. Ale kobiety z LCIS mają w rzeczywistości zwiększone prawdopodobieństwo rozwoju piersi, które są inwazyjne w dłuższej perspektywie.
  • : rak piersi, który zaczyna się w komórkach przewodów, a następnie wnika w głąb piersi, zachowując potencjał dystrybucji do pozostałej części ciała (przerzuty). Inwazyjny rak przewodowy jest uważany za najbardziej powszechny typ raka piersi.
  • : rak piersi, który zaczyna się w komórkach zrazikowych produkujących mleko, a następnie wnika w głąb piersi, zachowując potencjał dystrybucji do pozostałej części ciała (przerzuty) Inwazyjny rak zrazikowy jest postacią rzadką w przypadku guzów nowotworowych.
  • : nieszkodliwy (niezłośliwy), wypełniony płynem worek, który zwykle rozwija się u kobiet w wieku 30 lub 40 lat. Torbiele piersi mogą powodować tkliwość i mogą zostać odsączone.
  • : niezwykle typowy guz niezłośliwy, który jest litym sutkiem. Typowy gruczolakowłókniak powoduje bezbolesny, ruchomy obrzęk piersi najczęściej występuje u kobiet w wieku 20 lub 30 lat.
  • : Powszechny stan, w którym niezłośliwe guzki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać rozmiar w trakcie cyklu, czyli miesiączka.
  • : Biopsja piersi może wykazać niezbyt często wyglądające normalnie komórki niezłośliwe, które są przewodowe. Obecna obecność typowej hiperplazji może nieznacznie zwiększyć ryzyko raka piersi w ciągu życia kobiety.
  • : Nieprawidłowo wyglądające komórki namnażające się w przewodach piersiowych (atypowy rozrost przewodowy) lub zrazikach (atypowy rozrost zrazikowy), często wykrywany podczas biopsji piersi. Chociaż stan nie jest nowotworowy, kobiety z atypowym rozrostem są od czterech do pięciu razy większe ryzyko zachorowania na raka piersi w porównaniu z kobietami bez żadnych nieprawidłowości w piersiach.
  • : Niezłośliwa, brodawkowata masa piersi, która rośnie wewnątrz przewodów piersiowych. Brodawki wewnątrzprzewodowe mogą być odczuwane jako obrzęk lub powodować wyraźny lub krwawy wyciek płynu przez sutek.
  • Gruczolistość piersi: nienowotworowe powiększenie zrazików piersi. Adenoza może wyglądać jak rak piersi na mammografii, dlatego może być potrzebna biopsja, aby wykluczyć raka piersi.
  • : rzadki, zwykle duży, szybko rosnący guz piersi, który w USG wygląda jak gruczolakowłókniak. Guzy liściaste mogą być złośliwe lub łagodne najczęściej rozwijają się u kobiet po czterdziestce.
  • : W reakcji na uraz w części tłuszczowej piersi może rozwinąć się guzek tkanki bliznowatej. Ta masa może wyglądać jak rak piersi w ocenie lub na mammografii.
  • : infekcja związana z piersiami, powodująca zaczerwienienie, dyskomfort, ciepło i stan zapalny. Matki karmiące są bardziej narażone na zapalenie gruczołu mlekowego, które jest zwykle całkowitym skutkiem zakażenia. 
  • : Złogi wapnia w piersi to typowe objawy mammografii. Wzorzec wapnia może zalecać guzy nowotworowe, ostatecznie powodując testy, które są dalej biopsją.
  • : Nadmierny rozwój męskich piersi. Ginekomastia może wpływać na noworodki, mężczyzn i mężczyzn.

  bez względu na to, czy cię trochę wykorzystuje, sposobem, który dobrze zwiększy twoje szanse, jest wykres okresu płodności. Jeśli to zrobisz, możesz znaleźć najlepszą szansę, aby to się stało.

  Podczas owulacji przechodzisz przez swój cykl, a twoje ciało daje różne wskazówki, kiedy możesz je pokazać. Musisz tylko wiedzieć, jak ich szukać.

  W ramach tworzenia wykresów musisz:

  • Sprawdź, czy i kiedy jesteś.
  • Weź swoje ciało, które jest „temperaturą podstawową” – ciepło, gdy jesteś w pozostałym.
  • Zbadaj swój śluz szyjkowy.
  • Śledź, kiedy zaczyna się miesiączka.
  • Zwróć uwagę, kiedy sam masz.

  zrozumienie tych informacji może mieć znaczenie. Jajko, które regularnie uprawia seks w tym czasie, zwiększa swoje szanse na zajście w ciążę, chociaż przeciętna para zajdzie w ciążę po około 5 lub 6 miesiącach prób, ludzie, którzy wiedzą, jak dowiedzieć się, czy i kiedy kobieta owuluje lub wypuszcza.

  Domowe testy i produkty oferują inny sposób monitorowania okresu płodności. Niektórzy ludzie używają ich obok tradycyjnych praktyk, podczas gdy inni używają ich jako alternatywy.

  Zestawy predyktorów owulacji (OPK). Znajdziesz je w większości aptek, a dodatkowo kosztują od 20 do 75 dolarów miesięcznie. Sprawdzana przez nich ilość hormonów luteinizujących (LH) w twoim.

  Zestawy mogą ci powiedzieć, kiedy masz gwałtowny wzrost ilości LH, który ma miejsce od 12 do 36 godzin przed owulacją. Testy pokazują również, że zestawy są dokładne w ponad 90%.

  Najnowsze OPK są elektroniczne. Są trochę droższe, ale mają wyświetlacz, który jest łatwiejszy do odczytania.

  Testy owulacyjne progesteronu. Znajdziesz to w drogeriach lub kupisz online za około 40 USD miesięcznie. Kilkakrotnie badają znaną ilość metabolitu progesteronu w moczu. Ilości metabolitów zwykle zwiększają się w ciągu 24-36 godzin od owulacji … po owulacji, więc znalezienie metabolitu progesteronu w moczu może oznaczać 

  lub mikroskopy „paprociowe”. Są to małe mikroskopy – często zaprojektowane tak, aby wyglądały jak szminki – które badają przykład twojej śliny. Wraz z rozwojem w kierunku owulacji zwiększa się również ilość sodu w ślinie. Kiedy patrzysz na ślinę pod mikroskopem, sód tworzy wzór, który przypomina liście paproci.

  Jajniki mogą być ważną częścią. Ich praca jest dwojaka. Wytwarzane są przez nie hormony, w tym wywołujące miesiączki. Ich funkcją jest zwykle wypuszczenie co najmniej jednego jaja na ewentualny miesiąc zapłodnienia.

  Może to powodować wiele różnych stanów, od cyst po guzy. Jajniki znajdują się w zredukowanym. Oznacza to, że w dolnej części brzucha – poniżej pępka – i miednicy, jeśli odczuwasz ból jajników, najprawdopodobniej to poczujesz. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który jest regularny lub. Przyczyną tego jest kilka różnych warunków.

  Bolesność jajników może być ostra lub przewlekła. Ostry ból jajników pojawia się szybko (więcej niż kilka minut lub razy) i ustępuje w krótkim czasie. Przewlekły ból jajników zaczyna się wolniej. Następnie kończy się na wszystkie miesiące lub dłużej.

  Dyskomfort jajników może być stały. Albo może przyjść i dostać. Może się pogorszyć w przypadku niektórych zadań, takich jak oddawanie moczu. Dlatego może być umiarkowane, że prawie tego nie zauważysz. Lub dyskomfort w jajnikach może być zatem poważny, zakłócając codzienne życie.

  Metody stosowane przez lekarza do rozpoznawania bólu jajników są różne. Opierają się one na przypuszczalnej przyczynie. Niezależnie od tego, twój lekarz będzie potrzebował pełnej historii medycznej i zadawać pytania dotyczące twojego dyskomfortu. Obawy mogą obejmować:

  • Gdzie odczuwasz ból?
  • kiedy to się zaczęło?
  • Jak często odczuwasz dyskomfort?
  • Czy aktywność powoduje lepszy czy gorszy dyskomfort?
  • Jakie to uczucie – umiarkowane, piekące, obolałe, ostre jak brzytwa?
  • W jaki dokładnie sposób dyskomfort wpływa na Twoje życie, czyli codzienne testy, takie jak i inne rodzaje obrazowania, mogą skupić się na przyczynie odczuwania bólu. Oto zestawienie niektórych możliwych przyczyn dyskomfortu w jajnikach oraz dokładny opis ich typowego leczenia i diagnozowania.

   Cysty to wypełnione płynem worki, które mogą tworzyć się w jajnikach. Występują bardzo często u kobiet, zwłaszcza w okresie rozrodczym. Często powstają w trakcie procesu. Może to mieć miejsce, gdy jajo nie zostanie uwolnione lub gdy woreczek – pęcherzyk – utrzymujący jajo nie rozpuści się po uwolnieniu jaja. często nie powodują żadnych objawów i rozpuszczają się na nich. Mogą jednak powodować ból, który jest tępy i ostry jak brzytwa dyskomfort w przypadku, gdy cysta jest duża i pęka.

   Hormony! Od do, te posłańcy kobiecości mogą wpływać na nastrój, masę ciała, a także pragnienie. Dla wielu kobiet kręci się w pobliżu, ale dla innych jest to wrak statku przy każdej zmianie związanej z zakrętem hormonalnym.

   „Kobiety mogą odczuwać, a kilka z nich jest, w znacznym stopniu dotkniętych zmianami hormonalnymi. Często dochodzi do prawdziwego punktu pełnego przeżycia – tak jakby na jakiś czas straciły kontrolę nad swoim życiem” – twierdzi dr Christiane Northrup, autorka książki Mądrość i Kobiece ciała Kobieca mądrość., stres, – również -znajdują się na liście aspektów, które mogą powodować obrót w ogonie, który jest hormonalny. Jest więc mnóstwo okazji, by coś pójść nie tak.

   W tym samym czasie Northrup informuje WebMD, istnieje wiele możliwości zmiany tego, co czujesz. „Czasami nawet najmniejsze modyfikacje mogą spowodować ogromną różnicę” – mówi.

   WebMD zapytał Northrupa i innych ekspertów o najlepsze sugestie dotyczące radzenia sobie z hormonami – od menstruacji po menopauzę i przeszłość.