Nehra, o da işten atıldı, ancak Rahul için bir fırsat.

Nehra, o da işten atıldı, ancak Rahul için bir fırsat.

Hindistan’ın, Adelaide’deki korku gösterisinden geri dönmeye çalışırken, ikinci Test için XI oynamasında epeyce değişiklik yapması bekleniyor.

Muhtemelen görünen değişikliklerden biri, patlayıcı genç kaleci vurucu Rishabh Pant’in Wriddhiman Saha yerine XI oyununa geri dönmesi. Saha, Avustralya A’ya karşı antrenman maçında solakın çarpıcı bir yenilmemiş yüzünü çentik atmasına rağmen, Saha’nın başını Delhi’nin önünde salladığı için ilk Testten düştü.

Saha, Adelaide’deki iki vuruşta 9 ve 4’lük düşük puanlarla geri döndü ve Pant’in ikinci Test’teki potansiyel geri dönüşünün önünü açtı. İlk Testte Saha’nın Pant’e seçildiğini görmek birçok kişi için sürpriz oldu ve takımın seçimiyle ilgili sorular soruldu.

Saha, ikinci Test için balta ile yüzleşecek gibi görünürken, eski BCCI seçici başkanı MSK Prasad, Pant’e Melbourne’daki Boxing Day Testi için XI’e geri dönmesi için destek verdi. Prasad, altındaki seçim panelinin her zaman Pant’ün Hindistan’ın yurtdışındaki ilk tercihi kaleci olması gerektiğinin açık olduğunu, altıdan sonra vuruşun gerekli olmadığı ev Test maçlarında Saha’nın tercih edilebileceğini söyledi.

“Bakın, komitemiz, Rishabh Pant’in İngiltere ve Avustralya gibi yerlerde ilk tercih edilen kaleci olacağı konusunda netti. Sadece Hindistan’daki maçlara baktığımızda altı numaradan sonra en çok sopaya ihtiyacınız olmadığı zaman, bir uzmanınız olabilir. kaleci, “MSK Prasad, PTI tarafından söylendi.

İZLEYİN: Rishabh Pant Boxing Day Testine dahil edilmeden önce hazır olmak için spor salonunda ter atıyor

Murali Kartik, Hindistan’ın 2. Testte neden hem Wriddhiman Saha hem de ‘X-factor’ Rishabh Pant oynaması gerektiğini açıklıyor

Saha için hazır olun, Siraj için çıkış: Hindistan, Avustralya’ya karşı 2. Test için dört değişiklik yapmaya hazır – Rapor

Hint takımındaki yerini çeşitli formatlarda pekiştirmek için mücadele eden Pant, geçtiğimiz günlerde Avustralya A’ya karşı antrenman maçında iyi temas kurdu. 2018-19 Test serisi Down Under’da 350 koşuyla Hindistan’ın ikinci en yüksek koşucusuydu. Hindistan, Avustralya’yı evinde yenerek tarih yazmıştı. Prasad, devam eden Test serisinin kalan üç maçında Saha for Pant’i bırakırsa Hintli takım yönetimi ile aynı fikirde olacağını söyledi.

Prasad, “Rishabh’ın geçtiğimiz ay fitness sorunları üzerinde çalıştığına ve pembe top antrenman oyunu sırasında iyi temas halinde olduğuna inanıyorum. Bu nedenle, Rishabh’a sonraki üç Test için bir şans verirlerse takım yönetimine katılırım,” dedi.

Bir Virat Kohli’siz Avustralya, 26 Aralık’tan itibaren başlayacak olan Boxing Day Testinde Avustralyalılarla karşı karşıya gelecek.

Tim Paine, Kızılderilileri kızaklayabilir: Mohammad Kaif. (Fotoğraf: BCCI / AP) nbsp Virat Kohli liderliğindeki Hindistan ve Tim Paine’nin Avustralya’sı, önümüzdeki haftadan itibaren dört maçlık bir Test serisinde mücadele edecek. Dizinin öncesinde Mohammad Kaif, Avustralyalı kaptan Paine ile ilgili görüşünü paylaştı. Ona göre Paine, IPL sözleşmesi olmadığı için Kızılderilileri kızaklayabilir.

Avustralya takımının kızakla ünlü olduğu bir zaman vardı. Avustralya’nın acımasız yaklaşımı zaman zaman sorgulandı, ancak kaptanlar maskaralıklarını desteklemek için sonuçlar aldı. Onların maskaralıkları, Dünya Kupası’nda 34 maçlık yenilmezlik serisini sürdürmelerine ve uzun süre Test kriketini yönetmelerine yardımcı oldu.

Ancak mevcut Avustralya ekibi, kızak rotasını kullanmaktan kaçındı. Tabii ki, top değiştirme skandalı da Avustralyalıların oyunu oynama şeklini etkiledi.

Oyuncular, kızak yerine 2018/19 Border-Gavaskar Kupası sırasında tam teşekküllü olan gevezeliklere başvurdu. İki taraf arasında yakın zamanda tamamlanan beyaz top serisinde de durum aynıydı.

Avustralyalı oyuncuların IPL’ye katılımı bunda bir rol oynamış olabilir, ancak şu anda pek amerikan ruleti kızmadıkları bir gerçek. En iyi Avustralyalı oyuncular Kızılderililere kızak yapmaya direnirken, eski Hindistanlı vurucu Mohammad Kaif ziyaretçileri kızaklayabilecek bir oyuncu seçti.

Sony Sports Network ile yaptığı konuşmada Kaif, Avustralya Test kaptanı Tim Paine’in IPL ile hiçbir ilgisi olmadığını ve Kızılderililere kızak yapabileceğini söyledi.

“IPL’de oynayan tüm oyuncular, (Aaron) Finch, (David) Warner veya (Pat) Cummins, artık hiçbiri dövüşmeyecek. Tim Paine oynamıyor, Hindistan’a gelmeyeceğini biliyor, IPL ile hiçbir ilgisi yok, bu yüzden Kızılderililerle yüzleşebilir ”dedi.

Tim Paine, Test serisi sona erdiğinde düşmüş olacaktı: Mohammad Kaif cesur bir açıklama yapıyor

Tim Paine ve Aaron Finch kaptan olarak harika gidiyor: Steve Smith ‘tartışmalardan’ sonra kaptanlık görüşmelerini beklemeye devam ediyor

Paine, 2011’den beri IPL’nin bir parçası değil. Dokuz yıl önce, sadece bir sezon için Pune Warriors’ı temsil ediyordu.

Paine’nin çok beklenen Border-Gavaskar Kupası sırasında Hintli oyuncuları kızartıp kızartmayacağı henüz belli değil. Onun altında Avustralya, 2018 / 19’da 1-2 serisini kaybetti. Bu kez, ev sahipleri Virat Kohli’nin 1. Testten sonra yokluğunda bir seri galibiyet almak için kendilerini geri çekecekler.

Ashish Nehra, Avustralya Testleri için ideal Hint açılış çiftini seçiyor. | Fotoğraf – BCCI | nbsp Hindistan, Test serisinin bir parçası olmayan Rohit Sharma ile bir açılış muamması ile karşı karşıya Ashish Nehra kısa süre önce Team India için ideal açılış çiftini Test serisinden önce seçti Nehra, Hindistan’ın zayıflığının nasıl güçlerine dönüştürülebileceğini açıkladı

Sınırlı üst bacak Down Under’ın sona ermesinin ardından Hindistan, Avustralya ile yapılacak dört maçlık Test serisinde Avustralya ile yüzleşmeye hazırlanıyor. Hindistan, T20I’lerde 2-1 galibiyet almak için geri dönmeden önce ODI serisi 2-1’i kaybetti ve en uzun formatta kazanma ivmesini sürdürmek isteyecek. 

Border-Gavaskar Kupası, 17 Aralık’tan itibaren ilk Test olan Adelaide’de bir gündüz-gece oyunu ile başlayacak. Test serisinin başlangıcından önce Hindistan, Rohit Sharma’nın yokluğunda bir açılış muamması ile karşı karşıya. Mayank Agarwal’ın ziyaretçilere açılacağı kesin olsa da, Hindistan, Prithvi Shaw, Shubman Gill ve KL Rahul gibi çekişmelerle açılış ortağına henüz sıfır değil.

Rahul, Kings XI Punjab için muhteşem bir IPL 2020 kampanyasının arkasında Test geri dönüşünü gerçekleştirirken, ziyaretçilerin Avustralya A’ya karşı oynadığı iki ısınma oyununda en son Hindistan için bir Test maçı oynadı. geçen yıl eylül ayında. Antrenman maçlarında olmaması, açılış söz konusu olduğunda işlerin planında olmadığının bir göstergesi olabilir.

Ancak Nehra, Rahul’un Gill veya Shaw yerine Agarwal ile açılmasına izin vermenin Hindistan’ın zayıflıklarını gücüne dönüştürmesine yardımcı olacağını düşünüyor. Rahul, son zamanlarda muazzam bir temas halindeydi ve Nehra, Mor yamayı Hindistan Takımı için en uzun formatta sürdürmesi için ona destek verdi.

“Mayank Agarwal ile kimin açılacağı konusunda Hindistan’ın açılış çifti ile ilgili sorular var. Ben buna tam olarak bir zayıflık demezdim, ama bu noktada kesinlikle bir endişe kaynağıdır. Bu konuda Shubman Gill’e ve hatta Prithvi Shaw’a bakabilirsiniz, ancak Hindistan için vuruşları açmanın KL Rahul olması gerektiğine inanıyorum. İçinde bulunduğu formda koşulara imza atabilirse, bu zayıflık Hindistan için bir güce dönüşebilir. Nehra, Cricbuzz’daki bir videoda, oynamasını isterdim ”dedi.

Avustralya A’ya karşı hızlı ateşle, Rishabh Pant Wriddhiman Saha’yı devirecek kadar başarılı oldu mu?

Sunil Gavaskar, ayrıldıktan sonra Virat Kohli’nin Avustralya Testlerinde 4 numaralı noktasını alabilecek Hindistanlı vurucu adını verdi

Wasim Jaffer, Hindistan ve Avustralya A: Shubman Gill, tüm teknik kutuları şık bir şekilde işaretliyor diyor

Rahul bir süredir Test tarafında değil ama beyaz top krikette hem ODI’lerde hem de T20I’lerde Hindistan için ilk tercih edilen kaleci olarak Rishabh Pant’i başarıyla devirmeyi başardı. Nehra, Avustralya Testi serisinin Rahul’ın Test noktasını yeniden kazanması için bir fırsat olabileceğini düşünüyor.

Mayank Agarwal, önceki tur sırasında Hindistan için birkaç yararlı vuruş yapmıştı. Onunla KL Rahul çok mantıklı. Geçen bir buçuk yıldır Hindistan için Testlerde en iyi koşulara sahip olamadı. O da bırakıldı, ancak Rahul için bir fırsat, ”dedi Nehra.

 

Hanuma Vihari, Rishabh Pant, ısınma oyununun 2. Gününde Hindistan’ın vurucuları Avustralya A’yı domine ederken yüzyıllar boyunca çarptı. | Fotoğraf – BCCI | nbsp Rishabh Pant ve Hanuma Vihari, Avustralya A’ya karşı yapılan ısınma maçında yüzyıllar boyu çarpıştı Rishabh Pant Avustralya ile oynadı Sadece 73 toptan 103 topa çentik atmak için bir bowling saldırısı Hindistan, Avustralya A’ya karşı ısınma maçında liderliğini 472 tura çıkardı.

Rishabh Pant ve Hanuma Vihari, Cumartesi günü Sidney’deki Sidney Kriket Sahası’nda Avustralya A’ya karşı ısınma maçlarının 2. Gününde Hindistan Takımı için bir asırlık çarptı. Pant 103 top çentikli iken, 6 altılı ve 9 dörtlü dizilmiş 73 topa çentik atarken, Vihari, Hindistan A’nın pembe top ısınma maçında şaşırtıcı bir 472 tura ulaşmasına yardımcı olmak için 104 vuruşta 194 teslimatta sert bir vuruş yaptı. .

Hindistan, Jasprit Bumrah’ın Shubman Gill ve Prithvi Shaw’dan elli ve önemli vuruşlarının yardımıyla ilk vuruşlarında tahtaya 194 tur attı. Cevap olarak, Mohammed Shami ve Navdeep Saini aralarındaki altı kaleyi kaldırmak için topla isyan çıkardığında Avustralya A bir önemsiz 108 için gruplandı.

Hindistan’ın hakimiyeti, ikinci vuruşlarda topa vurucuların görevi üstlenmesiyle devam etti. Mayank Agarwal (61) ve Shubman Gill (65), Prithvi Shaw’un 8 topla 3 topla erken ayrılmasının ardından Hindistan’a güçlü bir başlangıç ​​yaptı. Vihari daha sonra 4 numaraya çıktı ve 104’te yenilmedi. Kaptan Ajinkya Rahane (38) ile 4. wicket için 78 tur ekledi ve Pant (103) ile beşinci wicket için 147 turluk yenilmezlik yaptı.

Pant Avustralya’nın etrafında oynamışken Yüzyılına kısa sürede ulaşmak için bir bowling saldırısı yaparken, Vihari temkinli bir yaklaşım benimsedi ve vuruş sırasında harikaydı. İkili, Hindistan’ın 2. Günde her iki vurucu da dışarıda kalmadan 472’lik bir başarıya ulaşmasına yardımcı oldu.

Yüzyılıyla birlikte ilk ısınma oyunundan düşen Pant, 17 Aralık’ta başlayacak olan Border-Gavaskar Kupasında seçim için güçlü bir vaka sundu.